/images/Login/login_left5.png
نام کاربری   کلمۀ رمز              
/images/Login/login_right5.png
‮گرافیک کم‮
  
تنظیم با
ترتیب تنظیم

 

 تعالیم مسیحی

متأسفانه گاهی به‌دلیل نداشتن درک صحیح از تعالیم مسیحی بسیاری از مسیحیان و غیر مسیحیان به گمراهی کشیده می‌شوند. عطای تعلیم یکی از پرمسئولیت‌ترین عطایایی است که خداوند به کلیسا می‌بخشد و هشدار داده شده است که در این رابطه محتاط باشیم. در این بخش سعی شده است برخی از مهمترین اصول اعتقادی مسیحیان نظیر تثلیث، روح‌القدس، کفاره، پارساشمردگی و غیره با زبانی ساده توسط اساتید بزرگ مسیحی مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

برای مطالعۀ مقالات تعلیمی لطفاً اینجا کلیک کنید

 

واژگان مسیحی

ما در زندگی روزانه و همچنین در مطالعۀ کتاب‌مقدس با واژگانی چون شادی، فروتنی، محبت ... برخورد می‌کنیم که شاید هرگز به عمق معانی آنها توجه‌ای نکرده‌ایم. به‌عنوان یک مسیحی لازم است این لغات را از نظر معنی آنها در کتاب‌مقدس ریشه‌یابی کنیم.

این بخش ترجمه‌ای است از کتاب (نیو بایبل دیکشنری) که در آن برخی از این لغات از نظر معنی و کاربردشان در کتاب‌مقدس مسیحیان بررسی شده است. مطالعۀ این قسمت نه تنها به واعظین بلکه به هر مسیحی این امکان را می‌دهد که در مورد الفاظ گوناگون کتاب‌مقدس عمیق‌تر تحقیق کند و با توجه به معنی تاریخی و الهیاتی آن، کاربرد امروزی آن را دقیق‌تر تشخیص بدهد.

برای مطالعۀ واژگان مسیحی لطفاً اینجا کلیک کنید

 

 دروسی از کتاب‌مقدس

کلام خداوند شامل تعالیم اساسی برای زندگی و خدمت هر فرد مسیحی می‌باشد. هر یک از این تعالیم احتیاج به تفسیر و مطالعۀ دقیق دارند، بنابراین در این بخش به‌طور خاص به بررسی و مطالعۀ متون کتاب‌مقدس می‌پردازیم. مثل‌های عیسی که مملو از حکمت و دروس عمیق برای زندگی روزمره هستند به‌طور کامل بررسی شده است و همچنین مؤعظۀ بالای کوه که نه تنها برای مسیحیان بلکه برای هر انسان سرمشق و الگوی زندگی معنوی می‌باشد، مورد نقد و بررسی قرار گرفته است...

 برای مطالعۀ دروسی از کتاب‌مقدس لطفاً اینجا کلیک کنید

 

  
marker_left1marker_right


 

مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به وب‌سایت کلمه برای سازمان ایلام محفوظ است. © ۲۰۱۵ واژگان کلیدی | تماس با ما | شرایط سایت | نقشۀ سایت | En