/images/Login/login_left5.png
نام کاربری   کلمۀ رمز              
/images/Login/login_right5.png
‮گرافیک کم‮
  
Back

مسیحیت و تکنولوژی/قسمت دوم

محمد اقتداریان

 

 

در شمارۀ قبلی مجله کلمه چند وب‌‌سایت مسیحی را به شما معرفی کردیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشند. در این مقاله به معرفی چندین وب‌‌سایت دیگر مسیحی خواهیم پرداخت. همچنین از شما خوانندگان محترم مجله ممنون خواهیم شد که لینک وب‌‌سایت‌‌های مسیحی مفیدی را که شما به آنها دسترسی دارید برای ما ارسال کنید تا در صورت مناسب بودن در شماره‏های بعدی به معرفی آنها بپردازیم. شما می‏توانید با ایمیل آدرس info@kalameh.com با ما در تماس باشید.
 
کودک ایرانی (www.koodakeirani.com)
در هر جامعه‏ای کودکان، آینده‏سازان آن جامعه به حساب می‌‌آیند که جامعه مسیحیان فارسی‌‌زبان هم از این قاعده مستثنی نیست. اما به‌‌دلیل نیازهای زیادی که بزرگسالان مسیحی فارسی زبان دارند، معمولاً کودکان این جامعه در درجه دوم اهمیت قرار می‏گیرند و توجه کمتری به نیازهای آموزش اعتقادات مسیحی‌‌شان می‏شود. 
وب‌‌سایت کودک ایرانی از معدود وب‌‌سایت‌‌های مسیحی است که مختص کودکان مسیحی فارسی‌‌زبان طراحی شده و دارای منابع بسیار مفیدی در این زمینه است. منابعی همچون کارتون، کتاب، نقاشی، کاردستی، بازی و سرود که هر کدام از این بخش‌‌ها دارای قسمت‌‌های بسیار متنوع و جذابی برای کودکان می‏باشند. این وب‌‌سایت سعی دارد آموزه‏های اساسی ایمان مسیحی را با شیوه‏هایی متنوع و جالب همچون نقاشی و یا کارتون به کودکان فارسی‌‌زبان آموزش دهد و پایه‏های ایمانِ نسل بعدی مسیحیت فارسی‌‌زبان را استحکام بخشد.
یکی دیگر از بخش‌‌های بسیار مفید وب‌‌سایت کودک ایرانی، بخش معلم کانون شادی است. در این بخش معلمین کانون شادی نه تنها می‏توانند از منابع زیادی برای استفاده در کانون شادی کلیساهای خود استفاده کنند بلکه دروسی هم برای آنها مهیا شده تا بهتر و مفیدتر بتوانند به کودکان کلیسای خود آموزه‏های مسیحی را انتقال دهند.
 
نگاهی دیگر (negahidigar.org)
در جامعه امروز فارس‌‌زبان و بخصوص جامعۀ ایرانی، نگاه‌‌های متفاوتی به مسأله دین و مذهب می‏شود و جوانان ما به دنبال پاسخ به سؤالاتی هستند که در زندگی روزمره با آنها مواجه می‏شوند. سؤالاتی که برگرفته از چالش‌‌های فکری، روحی و جسمی ایشان است که شاید هنوز پاسخ‌‌های متقاعدکننده‏ای به آنها داده نشده است.
وب‌‌سایت "نگاهی دیگر" سعی دارد با زبانی ساده و روشن، پاسخ مسیحیت به اینگونه سؤالات را مطرح کند و مسیحیت فارسی‌‌زبان را از نگاهی دیگر مورد بررسی قرار دهد. نگاهی که منطقی، حقیقی و منصفانه است و همراه با تجربیات چندین ساله مسیحیانی است که توانسته‏اند به برخی از سؤالات بالا پاسخ دهند.
سعی و کوشش وب‌‌سایت نگاهی دیگر بر این است که جایگاهی مهیا کند تا خوانندگان خود بتوانند در محیطی امن و به دور از هرگونه تعصب و تنگ‌‌نظری نظرات خود را مطرح کنند و در مورد ایمان مسیحی اطلاعات بیشتری دریافت نمایند. نگاهی دیگر همچنین سعی دارد که مسائل مهم زندگی جوانان فارسی زبان همچون ازدواج، اعتیاد، افسردگی و یا پول را از دیدگاه کتاب‌‌مقدس مسیحیان تجزیه و تحلیل نماید. 
 
آوای سینما (avayecinema.org)
سینما یا هنر هفتم یکی از هنرهای جذابی است که سالانه هزاران نفر را به سالن سینماها و یا پای تلویزیون‌‌ها می‏کشاند. هر فیلم دارای پیامی است که سازندگان آن سعی دارند آن را از طریق داستان فیلم، پرداختِ شخصیت‌‌ها و صحنه‏هایی که اتفاق می‏افتد به بینندگان خود منتقل کنند. برخی از این پیام‌‌ها برگرفته از زندگی واقعی انسان‌‌هاست و برخی برگرفته از تخیلات نویسنده و یا کارگردان. اما مهم این است که این پیام‌‌ها باعث می‏شوند بینندگان فیلم به معضلات و مشکلاتی پیرامون زندگی بشر با دیدی واقع‌‌بینانه بنگرند و در پرتو آن زندگی شخصی خود را نیز مورد بازبینی و تجدید نظر قرار دهند و درسی عملی از آنها ‌‌بیاموزند.
وب‌‌سایت آوای سینما که برگرفته شده از برنامه تلویزیونی آوای سینما است سعی می‏کند در کنار معرفی و نقد فیلم‌‌های مطرح شده، داستان آنها را از دیدگاه مسیحیت بررسی کند و پیام خوش مسیح را در قالب نکتۀ اصلی فیلم به خوانندگان خود ارائه دهد.
این وب‌‌سایت در کنار نقد و بررسی فیلم‌‌های ایرانی، تازه‏ترین فیلم‌‌های هالیوود را نیز معرفی می‏کند و خوانندگان خود را تشویق می‏کند تا پیام این فیلم‌‌ها را از دیدگاه مسیحیت تجزیه و تحلیل کنند.
 
دل‌‌ها تی وی (delhatv.net)
بدونِ شک شنیدن داستان زندگی افراد و چگونگی تغییر آنان توسط عمل نجاتبخشِ خداوند عیسای مسیح یکی از مؤثرترین راه‌‌های معرفی پیام خوش انجیل و کار عیسای مسیح برای نجات ما انسان‌‌ها می‏باشد. جالب این است که هر کدام از این افراد به طریق خاصی با خداوند آشنا شده‏اند و خداوند از طرق مختلف با تک‌‌تک این افراد صحبت کرده و محبت خود را به آنها نشان داده است.
وب‌‌سایت "دل‌‌ها تی وی" برگرفته از برنامه تلویزیونی "شفای شکسته‌‌دلان" است که کانال محبت برای مدت زیادی در حال پخش آن می‏باشد. خوانندگان این وب‌‌سایت می‏توانند به شهادت‌‌هایی که تا به حال از طریق این برنامه پخش شده است دسترسی داشته باشند و همچنین متن شهادت‌‌های این سلسله برنامه‏ها را هم مطالعه کنند.
همچنین در این وب‌‌سایت بازدیدکنندگان می‏توانند از طریق ایمیل و به‌‌صورت مستقیم درخواست‌‌های دعایی خود را برای مدیریت سایت ارسال کنند و در صورت تمایل و با گذاشتن شماره تلفن، با مشاوران وب‌‌سایت در تماس باشند. مطالعۀ کتاب‌‌مقدس و آگاهی از زمان پخش برنامۀ تلویزیونی شفای شکسته‌‌دلان از دیگر بخش‌‌های وب‌‌سایت دل‌‌ها تی وی می‏باشد.
 
گفتگو با جنین (goftegobajanin.com)
در شمارۀ قبل به مسئله سقط جنین و وب‌‌سایتی که به همین منظور ساخته شده است اشاره کردیم. گفتیم که موضوع سقط جنین یکی از مهمترین مسائل امروز جامعۀ بشری است، ولی متأسفانه در جامعه مسیحیت فارسی زبان خیلی کم به آن پرداخته شده است.
دکتر مژده شیروانیان شعر"گفتگو با کودک زاده نشده" را سروده است. وقتی ایشان متوجه شد که در جامعۀ ایرانی در رابطه با موضوع سقط جنین چقدر سردرگمی و ابهام وجود دارد، بر آن شد که با به‌‌کارگیری دانش خود از علم پزشکی و نیز از آنچه کتاب‌‌‌‌مقدس در این باره می‌‌گوید پاسخ برخی از پرسش‌‌های مبهم را بیابد. سعی او بر این است تا بتواند توسط تهیۀ منابع مسیحی و تشکیل سمینارهای مختلف در خصوصِ سقط جنین، وسیله‌‌ای باشد برای آنکه شفای خدا برای آنانی که در نتیجۀ سقط جنین ضربه خورده‌‌اند فراهم آید. شعر او که از طریق فیلم کوتاهی از زبان کودک زاده نشده‌‌ای نقل می‌‌گردد، حاکی از غم سنگینی است که واقعیت تلخ سقط جنین به‌‌همراه دارد.
وب‌‌سایت گفتگو با جنین برای ارائه این فیلم کوتاه طراحی شده که بینندگان آن می‏توانند آن را مشاهده و یا دانلود کنند. همچنین در وب‌‌سایت گفتگو با جنین بازدیدکنندگان می‌‌توانند ویدئویی از دکتر مژده شیروانیان مشاهد کنند که دلایل ساخت این فیلم را توضیح می‌‌دهد.
 
فروشگاه کلمه (www.kalameh.com/shop/fa)
با اینکه مسیحیان فارسی زبان هنوز از لحاظ منابع و ادبیات مسیحی در محدودیت‌‌های زیادی قرار دارند ولی خدا را شکر می‌‌کنیم که در سال‌‌های اخیر تلاش‌‌های همه‌‌جانبه‌‌ای در رفع این نیازها صورت گرفته و منابع مفید مسیحی در سال‌‌های اخیر روند رو به رشدی از خود نشان داده است. منابعی همچون کتب درسی و الاهیاتی، ویدئوهای آموزشی، برنامه‏های کامپیوتری، منابع مختلف برای کودکان و دیگر منابع مسیحی که باعث رشد فرد ایماندار در زندگی ایمانی خود می‏شوند.

فروشگاه کلمه یکی از معدود و مهمترین وب‌‌سایت‌‌هایی است که بازدیدکنندگان آن می‌‌توانند نه تنها با آخرین منابع مسیحی فارسی آشنا شوند بلکه از طریق آنلاین این منابع را سفارش داده و خریداری نمایند. شما می‌‌توانید انواع ترجمه‏های کتاب‌‌مقدس، کتاب‌‌های آموزشی، الاهیاتی و روحانی، سرودنامه و موزیک‌‌های پرستشی، کارت تبریک‌‌های مسیحی و دی‌‌وی‌‌دی و ویدئوهای مسیحی را از این وب‌‌سایت خریداری نمایید.


ارزیابی این مقاله ٠ from ٠ رأی .
لطفاً این مقاله را ارزیابی کنید : ١ ٢ ٣ ٤ ٥  

نظرات ارسالی در مورد مقالهبرای این مقاله پیامی ارسال نشده است .
 

مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به وب‌سایت کلمه برای سازمان ایلام محفوظ است. © ۲۰۱۵ واژگان کلیدی | تماس با ما | شرایط سایت | نقشۀ سایت | En