/images/Login/login_left5.png
نام کاربری   کلمۀ رمز              
/images/Login/login_right5.png
‮گرافیک کم‮
  
Back

مسیحیت و تکنولوژی/قسمت اول

محمد اقتداریان


مقدمه

در دنیای امروز تکنولوژی بر روی تمامی ابعاد نسل بشر تأثیر شگرف خود را نهاده و باعث شده که زندگی انسان کاملاً دگرگون گردد. وسایل ارتباطی جدید(New Media) و مخصوصاً اینترنت، ارتباطات را بین افراد خیلی آسان‌تر، سریع‌تر و جالب‌تر کرده‏اند و باعث شده‏اند که دیگر مسافت‌ها و مرزها مانعی برای کسب اطلاعات نباشند. 

البته در برخی از کشورهای جهان، از جمله کشور عزیزمان ایران، محدودیت‌هایی در استفاده از وسایل ارتباطی جدید وجود دارد و یا اینکه قسمتی از جامعه از دسترسی به چنین وسایلی محرومند. ولی باید در نظر داشت که در دنیای امروز و با پیشرفت‌های سریعی که اتفاق می‏افتد، استفاده از وسایل ارتباطی جدید برای همگان در آینده‏ای بسیار نزدیک ضروری خواهد بود و مقاومت در برابر استفاده از این وسایل دیگر معنی نخواهد داشت.

دنیای مسیحیت فارسی‌زبان هم از این قافله عقب نمانده و بخصوص در این چند سال اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی در استفاده از وسایل ارتباطی جدید برای رساندن پیام انجیل به فارسی‏زبانان، داشته است. امروزه وب‌سایت‌ها، برنامه‏ها، صفحات شبکه‏های اجتماعی مانند فیسبوک و حتی نرم‏افزارهای مخصوص موبایل (Mobile Applications) تهیه و ارائه شده‏اند تا دوستان فارسی‌زبان بتوانند از محتوای پیام خوش عیسای مسیح با خبر شوند و سؤالات خود را در این زمینه مطرح کنند.

در این سلسله مقالات هم ما سعی خواهیم داشت که چندین نمونه از این وسایل ارتباطی جدید مسیحی فارسی‏زبان را به شما معرفی کنیم و امید ما بر این است که این وسایل باعث برکت شما شوند و شما را هر چه بیشتر با خداوندمان عیسای مسیح و پیام خوش او آشنا نمایند.

 

وب‌سایت کلمه (www.kalameh.com

یکی از قدیمی‌ترین وب‌سایت‌های مسیحی فارسی‏زبان، وب‌سایت کلمه می‏باشد که ماهانه هزاران نفر بازدیدکننده را به خود جلب کرده است. در این وب‌سایت شما می‌توانید مقالات بسیار غنی و پرمحتوایی را در مورد مسیحیت و ایمان مسیحی بخوانید و در جریان مقالاتی قرار گیرید که به زبانی ساده و شیوا پیام خوش انجیل را بیان می‏کنند. همچنین در وب‌سایت کلمه خوانندگان قادرند که انجیل ترجمۀ هزارۀ نو را به‌طور کامل بخوانند و یا سفارش دهند.

دروس آموزش الاهیات مسیحی به زبان فارسی، دوره‏های مکاتبه مسیحی، تهیه انواع منابع مسیحی مانند متن سرودهای مسیحی به همراه پاورپوینت، شنیدن پیام‌های جالب مسیحی، ادبیات مسیحی همچون داستان و شعر و همچنین دانلود کیبرد استاندارد فارسی برای سیستم عامل ویندوز از دیگر بخش‌های این وب‌سایت مفید مسیحی می‏باشند.

اگر به مجله کلمه دسترسی ندارید و یا اینکه به دنبال یکی از شماره‏های چاپ شدۀ آن هستید، می‏توانید در وب‌سایت کلمه به آرشیو مجله کلمه دسترسی داشته باشید و مطالب این مجله را مطالعه کنید.

 

دنیای زن (www.donyayezan.org)

کمتر کسی را می‏توان یافت که در مورد نقش مؤثر زنان در تاریخ بشریت و بخصوص تاریخ مسیحیت، شک داشته باشد. زنانی همچون استر، روت، مریم خواهر موسی و مریم مادر عیسی نمونه‏های زنانی هستند که نام‌شان در کتاب‏‏مقدس ثبت شده و داستان تأثیر آنها بر تاریخ مسیحیت از طریق کتاب‌مقدس به ما منتقل شده است.

امروزه نیز زنان مسیحی فارسی‏زبان و مخصوصاً زنان مسیحی ایرانی نقش بسیار مهمی در گسترش پیام خوش انجیل ایفا می‌کنند. گرچه ایشان در عرصه‏های مختلف ایمان مسیحی فعالیت‌های بسیار زیادی دارند اما کمبود پایگاهی که بتوان نیازها و مسائل مربوط به زنان مسیحی ایرانی را مطرح کرد، احساس می‏شد. مدیریت وب‌سایت دنیای زن امید بر آن دارد که بتواند این خلاء را پر کرده و این وب‌سایت جایگاهی برای خدمت به زنان مسیحی فارسی‏زبان باشد.

در وب‌سایت دنیای زن علاوه بر مقالات غنی در مورد ایمان مسیحی، می‏توانید داستان دیگر زنانی که به مسیح ایمان آورده‏اند، ابزارهای مختلف برای رشد در ایمان مسیحی و زندگی شخصی و همچنین مطالب مورد علاقه خانم‌ها از جمله آشپزی، را مطالعه کنید.

یکی از اهداف عالیه وب‌سایت دنیای زن این است که با مخاطبین خود ارتباطی متقابل داشته باشد. بنابراین شما می‌توانید در هر مقاله نظرات خود را به سادگی باورنکردنی ارسال کنید. همچنین خوانندگان این وب‌سایت می‌توانند موضوع و یا مشکل خود را با مشاورین این وب‌سایت در محیطی کاملاً امن مطرح کنند و از مشورت‌های دوستانه ایشان بهرمند گردند.

صفحه فیس‌بوک سایت دنیای زن هم مکانی است که دوستان این وب‌سایت قادرند نظرات خود را مطرح کنند و یا این سایت را به دوستان خود معرفی نمایند (http://www.facebook.com/donyayezan).

 

نرم‌افزار ای‌سورد (e-‏‏‏‏Sword)

کتاب‏مقدس دارای آیات و کلمات فراوانی است که پیدا کردن یک آیه و یا یک کلمه برای اکثر ما مشکل است. شاید بخواهید که یک آیه را به دوست خود نشان بدهید و یا اینکه اگر دانشجوی الاهیات هستید دائماً به دنبال آیات و کلماتی هستید تا دروس خود را بهتر درک کنید و یا مقاله‏ای در مورد آنها بنویسید.

با استفاده از نرم‌افزار ای‌سورد (e-‏‏‏‏Sword) این امر بسیار آسان می‌شود. خوشبختانه ترجمۀ هزارۀ نو هم اکنون به این نرم‏افزار اضافه شده که کمک بزرگی برای خوانندگان فارسی زبان کتاب‏مقدس است.

این نرم‏افزار علاوه بر قابلیت جستجوی آیات و کلمات در کتاب‌های مختلف عهد جدید و عتیق، همچنین می‏توان آیات مختلف را در ترجمه‏های مختلف مقایسه کند و حتی می‌توانید در خود نرم‌افزار یادداشت‌های اضافه در مورد آیات داشته باشید.

اکثر ترجمه‏های انگلیسی و چندین زبان دیگر دنیا از جمله فارسی برای این نرم‏افزار کاملاً رایگان می‏باشد و همچنین برخی از تفاسیر کتاب‏مقدس و نقشه‏های مربوطه نیز مجانی است. برای دانلود و دریافت اطلاعات بیشتر لطفاً به لینک زیر بروید:

www.kalameh.com

 

همچنین برای دانلود برنامۀ مطالعۀ کتاب‌مقدس، ترجمۀ هزارۀ نو و قدیمی، روی گوشی‌های آی.فون و بلک‌بری به سایت زیر بروید:

www.youversion.com

 

سقط جنین (http://seghtejanin.com)

یکی از موضوعات مهمی که کمتر در جامعه فارسی‌زبان و بخصوص مسیحیان فارسی‌زبان به آن پرداخته شده، مسأله سقط جنین است. سقط جنین امری است که در تمام جوامع بشری چه به صورت پنهانی و چه به صورت آشکار انجام شده، می‏شود و خواهد شد و همیشه هم طرفداران و مخالفان خود را به‌همراه داشته است.

وب‌سایت سقط جنین برگرفته از کتاب سقط جنین: حق یا ناحق؟ نوشته دکتر مژده شیروانیان می‏باشد. این وب‌سایت سعی دارد که ابتدا به این سؤال پاسخ دهد که جنین در چه مرحله‏ بارداری انسان خوانده می‏شود؟ و همچنین به مراحل مختلف بارداری می‏پردازد و سقط جنین و اثرات آن را در این مراحل بررسی می‌کند. در ادامه سایت سقط جنین سعی دارد به سؤالات مهمی در مورد سقط جنین پاسخ دهد، سؤالاتی همچون بارداری‌های ناخواسته مخصوصاً در شرایط خاص و حاملگی قبل از ازدواج که در فرهنگ ما عواقب بسیار خطرناکی برای مادر دارد. آیا در این موارد انصاف است که از مادر بخواهیم که کودک خود را به‌ بهای از بین بردن آبرو و حیثیت خود و خانواده نگاه دارد؟ و یا اگر شخصی در اثر تجاوز و یا زنای محارم باردار شود آیا درست نیست که جنین او سقط شود؟ و دیگر سؤالات مهم در مورد سقط جنین. همچنین این سایت مقالاتی را ارائه می‌کند در رابطه با پاسخ مسیحیت به مسأله سقط جنین و دلایل داشتن امید و شفا حتی بعد از عمل سقط جنین. این وب‌سایت از محدود وب‌سایت‌های فارسی‌زبان است که مخصوص مسأله سقط جنین می‏باشد و به‌نظر می‏رسد اولین سایتی است که سقط جنین را از دیدگاه مسیحیت فارسی‌زبان بررسی می‏کند.

اگر شما خواهان گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد سقط جنین هستید و یا اینکه این موضوع در زندگی شما پیش آمده و هنوز از اثرات آن رنج می‏برید، بازدید از وب‌سایت سقط جنین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

ارزیابی این مقاله ١.٥ from ٢ رأی .
لطفاً این مقاله را ارزیابی کنید : ١ ٢ ٣ ٤ ٥  

نظرات ارسالی در مورد مقالهبرای این مقاله پیامی ارسال نشده است .
 

مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به وب‌سایت کلمه برای سازمان ایلام محفوظ است. © ۲۰۱۵ واژگان کلیدی | تماس با ما | شرایط سایت | نقشۀ سایت | En