/images/Login/login_left5.png
نام کاربری   کلمۀ رمز              
/images/Login/login_right5.png
‮گرافیک کم‮
  
Back

پنجاهمین شمارۀ کلمـه

کشیش سام یقنظر

 

برای من جای بسی خوشحالی است که پنجاهمین شماره "کلمـه" را خدمت‌ شما عزیزان تقدیم کنم. وقتی اولین شماره‌های مجله را با آنچه امروز در دست دارید مقایسه می‌کنم، دلم مالامال از شکرگزاری از خدایی می‌شود که فیض و لطف بی‌دریغ خود را در سراسر این سال‌ها شامل حال ما کرده و ما را تا به اینجا پیش آورده است. اگر دستِ او با ما نبود، بارها ممکن بود نتوانیم این کار را ادامه دهیم. بنابراین هر یک از این پنجاه شماره، گواهی است بر عظمت خدا و معجزات او.

همانطور که ملاحظه می‌کنید، این شماره قدری با شماره‌های دیگر فرق دارد. به مناسبت پنجاهمین شماره "کلمـه"، به مفاهیمی چون یوبیل پرداخته‌ایم که در کتاب‌مقدس سال پنجاهم، یعنی سال رحمت و تفقّد خداوند است. برادر ارجمندمان جناب اسقف ایرج متحده بر ما منّت نهاده، مقالۀ جامعی در این زمینه نوشته‌اند که امید است مفید واقع شود. همچنین این شمارۀ ویژه مصادف است با واقعۀ پنطیکاست، یعنی پنجاهمین روز پس از صعود عیسی مسیح. به همین مناسبت مقالات مختلفی نیز در مورد این رویداد مهم مسیحیت از نظرتان خواهد گذشت. این شمارۀ ویژه همچنین حاوی قسمت‌های فوق‌العاده‌ای است که همگی منحصراً به‌مناسبت پنجاهمین شماره "کلمـه" تهیه شده‌اند. به‌عنوان مثال، بر آن شدیم فهرستی از تمام مقالاتی را که تا به‌حال در "کلمه" منتشر شده است جهت استفاده علاقه‌مندان آماده کنیم. به‌علاوه، از بین این مقالات، پنجاه مقاله را با دقت و وسواسِ تمام گلچین نموده و در بخش‌های مختلفِ مجله به اختصار خدمت‌تان معرفی کرده‌ایم. علاقمندانی که مایل به دریافت شماره‌های قبلیِ مجله "کلمـه" هستند می‌توانند با دفتر مجله تماس بگیرند. از آنجا که حیف‌مان آمد ایرانیان فارسی‌زبان از این شمارۀ ویژه محروم بمانند، تصمیم گرفته‌ایم این شماره را برای تمام ایرانیان مسیحی که اسامی‌شان را در اختیار داشتیم بفرستیم. امید است از خواندن مجله برکت بیابند و با تجدیدنظر در اشتراک خود، در حمایت از این نشریه مسیحی فارسی که هدفش ترویجِ ایمان و فرهنگِ مسیحیِ ایرانی در بین هم‌وطنان‌شان است سهمی برعهده بگیرند.

یکی از الطافِ خداوندی در طی این سال‌ها، فراهم کردنِ افرادی بود که به اَشکال مختلف در تهیه مجله نقش داشته‌اند. یکی از این عزیزان، دکتر مژده شیروانیان هستند که در چند سال اخیر سردبیری "کلمـه" را برعهده داشتند و در این راه زحمت فراوان کشیده‌اند. یکی از خدمات ارزندۀ ایشان، ایجاد قسمتی ویژه خانم‌ها بود که تحت عنوان "دیدگاه زن" مدت‌ها چاپ می‌شد و از قضا به‌دلیل استقبال فراوان آقایان، ترتیبی داده شد که این قسمت در کل مجله ادغام شود تا بخشی جداگانه تلقی نگردد. خداوند دیدِ خاصی در زمینه خدمت در بین زنان ایرانی به خواهر مژده عطا کرده است و ایشان اکنون تصمیم دارند مسئولیتِ "کلمه" را واگذار کرده، به‌طور تمام‌وقت در بین زنان ایرانی خدمت کنند. بنابراین ضمنِ قدردانی از زحمات شایان ‌تقدیر دکتر شیروانیان و آرزوی توفیق برای ایشان در خدمت جدیدی که همیشه برای آن بار داشته‌اند، مفتخرم برادر عزیزمان عیسی دیباج را به‌عنوان سردبیر جدید مجله خدمت‌ خوانندگان عزیز معرفی کنم. ایشان که از یک میراث غنی روحانی می‌آیند، سال‌هاست که از طریق نگارش مقالات روحانی و ترجمه کتب مفید مسیحی خداوند را خدمت کرده‌اند و یکی از بهترین مترجمین و ویراستاران مسیحی ایرانی به‌شمار می‌روند. تخصص ایشان در زمینه ادبیات است و اطمینان داریم که به فیض خدا در این مسئولیت خطیر موفق خواهند بود.

در اینجا مایلم فرصت را مغتنم شمرده، از تمام خوانندگانی که در طی این دوازده سال با نامه‌ها و پیام‌های گرمِ خود مشوق ما بوده‌اند صمیمانه تشکر کنم. هدف ما برکت یافتنِ شما عزیزان است. شهادت‌هایی که هر از گاه در رابطه با این نشریه از شما می‌شنویم و نیز پیام‌های تشویق‌آمیزتان ما را در ارائه هر چه بهتر "کلمـه" دلگرم می‌سازد. تقاضای من از شما خوانندگان عزیز این است که مجله "کلمـه" را متعلق به خود بدانید و در مورد آن احساس مسئولیت کنید، و چنانچه برای بهتر شدن کیفیت مطالب مجله پیشنهاد یا توصیه‌ای دارید حتماً با ما تماس بگیرید و نظرات‌تان را در میان بگذارید. مطمئن باشید که نظرات شما برای ما بی‌نهایت ارزشمند است.

من افق آینده مجله "کلمـه" را بسیار درخشان می‌بینم. دعا و برنامه‌ریزی ما این است که مجله و نیز وب‌سایت "کلمـه" برای ده‌ها ‌هزار ایرانی قابل ‌دسترس باشد. برای محتوای شماره‌های بعدی "کلمـه" نیز برنامه‌های مختلفی در نظر داریم که امیدواریم باعث پویایی مجله باشد و به هر چه غنی‌تر شدنِ مطالبِ آن کمک کند. نقشه‌های انسان بسیار است، اما خداست که آن را ثابت می‌کند. بنابراین بار دیگر اعتراف می‌کنیم که این همه به فیض اوست، و تأیید الهی و برکات خداوندی را برای آینده مجله خواستارم.


ارزیابی این مقاله ٥ from ١ رأی .
لطفاً این مقاله را ارزیابی کنید : ١ ٢ ٣ ٤ ٥  

نظرات ارسالی در مورد مقاله

فرستندۀ این روی خط ١:٣١:٤٧ ٦/٢١/٢٠٠٧

feize va barekate bihamtaye khodavand ra baraye shoma arezomandim. Shahryar & Samaneh az Arizona

فرستندۀ این روی خط ١:٣٢:٤٨ ٦/٢١/٢٠٠٧

feize va barekate bihamtaye khodavand ra baraye shoma arezomandim. Shahryar & Samaneh az Arizona

فرستندۀ این روی خط ١٠:٨:٤٩ ٧/٩/٢٠٠٧

shokr baraye vojoodetan

فرستندۀ این روی خط ١٧:٤:٥٩ ٨/١٩/٢٠٠٧

khodavand shomaro barekat dahad agar emkan dasht barae emandaran dar iran file pdf majalaro be emeleshan mefrestaden khele alee bood feaz khodavand ma easae maseah va aremashe roholghodos ba hamme shoma azezan dar maseah bashad keyvan

فرستندۀ این روی خط ١٧:٥:٤٩ ٨/١٩/٢٠٠٧

khodavand shomaro barekat dahad agar emkan dasht barae emandaran dar iran file pdf majalaro be emeleshan mefrestaden khele alee bood feaz khodavand ma easae maseah va aremashe roholghodos ba hamme shoma azezan dar maseah bashad keyvan

 

مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به وب‌سایت کلمه برای سازمان ایلام محفوظ است. © ۲۰۱۵ واژگان کلیدی | تماس با ما | شرایط سایت | نقشۀ سایت | En