/images/Login/login_left5.png
نام کاربری   کلمۀ رمز              
/images/Login/login_right5.png
‮گرافیک کم‮
  
Back

عربستان

 

اطلاعاتی دربارۀ کشور عربستان

 

جمعیت: ۲۲ میلیون

زبان: زبان رسمی کشور عربستان، عربی است اما پنج زبان دیگر نیز در این کشور تکلم می‌شود.

 

مذهب:

۹۲.۸۳٪ مسلمان

۴.۵۴ ٪ مسیحی

۱.۴٪ بی‌دین

۰.۶٪ هندو

۰.۴۲٪ بودایی/چینی

۰.۱۹٪ سیک

۰.۰۲٪ بهایی

 

تاریخچه

عربستان سعودی، خاستگاه قوم عرب و زبان عربی است. مکّه، مقدس‌ترین شهر مسلمانان که بیش از یک میلیارد مسلمانان هر روزه پنج بار به‌سمتِ آن نماز می‌خوانند، در این کشور واقع شده است و همه ساله نزدیک به دو میلیون مسلمان به‌عنوان زائر وارد این شهر می‌‌شوند.

وضعیت کنونی

عربستان سعودی در جهان به‌عنوان مهم‌ترین کشور تولیدکننده نفت معروف است. اما با وجود درآمد سرشار نفت، این کشور به‌خاطر سوءمدیریت دستگاه‌های دولتی و افزایش شدید رشد جمعیت با مشکلات متعددی مواجه است. شکاف بین فقیر و غنی در عربستان هر روز بیشتر می‌شود، و جوانان این کشور که تعدادشان به‌سرعت رو به افزایش است در یافتن شغل با دشواری روبرو هستند.

قوانین خشک اسلامی در عربستان باعث گردیده که کمتر مرکز تفریحاتی در این کشور اجازۀ فعالیت داشته باشد. در عربستان هیچ سینما یا سالن تئاتری وجود ندارد و از کلوپ‌های شبانه و مؤسسات ازدواج نیز خبری نیست. جوانان این کشور اغلب برای آشنایی با جنس مخالف، شماره تلفن همراه خود را در کافه‌های اینترنت می‌گذارند تا مخفیانه با آن‌ها تماس گرفته شود!

موضوعات دعا

* تقریباً هزار سال پیش تعداد قابل توجهی از مسیحیان در عربستان زندگی می‌کردند، اما امروزه این کشور یکی از معدود مناطقی است که کمتر فعالیت بشارتی در آنجا صورت گرفته است. بنابراین دعا کنید تا خدا درهای این کشور را به روی پیام انجیل بگشاید.

* پرستش برای مسیحیان در عربستان از تمام کشورهای دنیا دشوارتر است. در عربستان هیچ کلیسایی وجود ندارد، و مطابق قوانین اسلامیِ این کشور غیرمسلمانان اجازه ندارند جهت انجام فرائض دینی خود گرد هم جمع شوند. با وجود این تخمین زده می‌شود که در حال حاضر قریب به ۵۰ هزار نفر در عربستان به مسیح ایمان دارند. این در حالی است که ایمان داشتن به مسیح در عربستان مجازات مرگ در پی دارد و ورود غیر مسلمانان به این کشور بسیار دشوار است. بنابراین برای محافظت مسیحیان دعا کنید، و همچنین دعا کنید تا مردم این کشور پیغام انجیل را بشنوند و بتوانند به کتاب‌مقدس دسترسی داشته، آزادانه در کنار یکدیگر خدا را عبادت نمایند.

منبع:

Operation World

http://www.24-7prayer.com/ow/country.php?country_id=43

http://www.metimes.com/articles/normal.php?StoryID=20051017-042117-7391r


ارزیابی این مقاله ٣ from ٥٢ رأی .
لطفاً این مقاله را ارزیابی کنید : ١ ٢ ٣ ٤ ٥  

نظرات ارسالی در مورد مقاله

فرستندۀ این روی خط ٥:١٧:٥٣ ٨/٢٢/٢٠٠٦

دوست عزیز، با تشکر از پیام شما، لینکِ تعدادی از منابعی را که در تهیه مطلبِ خود در مورد عربستان از آنها استفاده کرده بودیم جهت اطلاع‌تان در پایان مقاله درج کرده‌ایم. توجه شما را به ویژه به گزارشِ خبرگزاری خاورمیانه (می‌دل‌ایست) جلب می‌کنیم که خاطرنشان کرده کشور عربستان پس از ۲۰ سال ممنوعیت سینما، تنها اخیراً اجازه داده یک سالن سینما در یکی از هتلهای این کشور تأسیس شود، آنهم فقط برای اکران برنامه‌های کارتونی! ارادتمند شما مجله کلمه

 

مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به وب‌سایت کلمه برای سازمان ایلام محفوظ است. © ۲۰۱۵ واژگان کلیدی | تماس با ما | شرایط سایت | نقشۀ سایت | En